Materiály

Biobavlna

Při pěstování Bio bavlny nejsou použity umělé hnojiva (jako pesticidy), ani chemické hubící prostředky a je ručně sbíraná a tím na omak příjemnější. Bio bavlna je vhodná nejen pro alergiky a miminka, ale i pro ty, kteří si raději koupí produkt šetrný k životnímu prostředí.

Bambus

Příze je vyrobená z vláken jedné z nejvyužívanějších rostlin jihovýchodní Asie, zdřevnatělé trávy - volně rostoucího bambusu. Takto rostoucí bambus není nijak chemicky ošetřován, proto zaručuje velmi dobré antialergické vlastnosti a přírodní antibakteriální účinky, čímž pozitivně ovlivňuje jeho užitné vlastnosti a tím i kvalitu osobní hygieny. Vyrábí se podobně jako viskóza, má však ještě znásobené užitné vlastnosti.

Merino

složení: 60% merino vlna 40% polypropylen – je příjemná na dotek, nekouše.

Vlákno vlny má řadu užitečných vlastností a jejich kombinace v jediném textilním vlákně je zcela unikátní: termoregulační schopnost, prodyšnost, schopnost odvádět pot, má antibakteriální účinky, chrání před UV zářením, je elastické a hypoalergenní.

Vlna hřeje, chrání, udržuje tělesný komfort a je lidskému organizmu nejvíce příznivá ze všech známých textilních vláken. Koneckonců, jedině vlákno vlny prošlo milióny let evoluce za účelem ochrany savce.

Přednosti vlny, zvláště jemné vlny typu Merino:

Použivá surovina vlny ve zpracovaných vláknech je původem z Austrálie.

Len - froté

složení: 40%LEN 40%Ba (vrchní smyčka) 20%Pes (rub)

gramáž: 210gr

Současné trendy směřují opět k přírodním materiálům, ať už v oblasti bytového textilu nebo oděvnictví. Len patří společně s bavlnou a vlnou k nejstarším textilním surovinám.

Len vyniká vysokou pevností a schopností přijímat vlhkost. Lněná vlákna mohou přijmout až 30% vody a přitom nejsou na omak mokrá. Lněná vlákna působí na omak chladivě. Tyto vlastnosti předurčují len jako výchozí materiál pro letní, chladivé ošacení nebo jako vynikající materiál pro domácí textil, jako jsou utěrky, ubrusy, prostírání, ručníky, ale i závěsy a ložní povlečení (výborné pro alergiky).

Tepelná odolnost lnu je vyšší než u bavlny- len snáší i teploty přes 200°C. Lněné látky můžeme bezpečně vyvařovat. Lněné materiály mají dlouhou životnost, vlákno stárne velmi pomalu.

web design Matyáš Kopp